השאלון The Questionnaire

כתיבה ועריכה: סיני גז By Sinai Gez

השאלון עם אפרת אופנהיימר / מאת: סיני גז

מאת • 30 באוג, 2009 • קטגוריות: בידור, השאלון, השאלון הראשי, טלויזיה, ירושלמים, עשייה חברתית, שחקנים, תיאטרון, תקשורת, תרבות
efrat-oppenheimer

"כשאני מוצאת את עצמי מאמינה באלוהים סימן שאני ממש ממש זקוקה לו"

צילום: שי פילוסוף

– מה את עושה בימים אלה ? סוגרת קצוות אחרונים של התואר שלי בקולנוע ובלימודי מגדר באוניברסיטת תל אביב, מנהלת את מחלקת החינוך של מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב ומרצה מטעם אמנסטי על סחר בבני אדם ומהגרי עבודה, בעיקר בפני חיילי מג"ב ושוטרים. חוץ מזה אני שחקנית תיאטרון פלייבק בקבוצת החבר'ה מאיכילוב. הקבוצה פועלת כבר 6 שנים (אני הצטרפתי לפני שנה) ומופיעה בבית ציוני אמריקה.

מה הבאת לנו ? הבאתי את הסרטון שעשתה לינור אברגי'ל ושנועד לעורר מודעות לתקיפה מינית.

אני חושבת שבעולם שבו 1 מתוך 4 נשים עוברת תקיפה מינית ו1 מתוך 6 גברים, חייבים לשבור את קשר השתיקה סביב הנושא הזה. קורה לפעמים שאני מספרת לאנשים שאני עובדת במרכז סיוע ופתאום אני רואה איך הבעת פניהם משתנה, הם מעבירים נושא או פשוט נעלמים מהשטח. אז אני יודעת שנגעתי בנקודה רגישה, שעצם העיסוק שלי בנושא הזה מפנה זרקור אל מקומות שאנשים לא רוצים לשמוע עליהם. בגלל זה אני כל כך מחוייבת לעולם המורכב הזה ורואה חשיבות גדולה בלדבר על מה שבדרך כלל אסור לדבר. בעבודה שלי אני מכשירה מנחות ומנחים ושולחת אותם להעביר סדנאות בבתי ספר על תקיפה מינית. כמעט אחרי כל סדנא ניגשים נער או נערה אל המנחים ומספרים להם את סיפור הטראומה שלהם, סיפור מהעבר או סיפור שעדיין מתרחש. זה נותן לי כוח.

– למה קוראים לך אפרת ? ומה המשמעות של שם המשפחה שלך ? קוראים לי אפרת על שם סבא שלי, אלפרד. אני יודעת שזה נשמע ממש לא קשור, אבל זה הכי קרוב שההורים שלי מצאו. את סבא שלי מעולם לא היכרתי, הוא נפטר לפני שנולדתי. בכלל, גדלתי רק עם המשפחה הגרעינית שלי. ההורים שלי עלו לארץ לפני יותר משלושים שנה בעקבות החלום הציוני-סוציאליסטי. אבא הגיע מדרום אפריקה ואמא מניו-זילנד. אופנהיימר מגיע מהשם "אופנהיים" שזו עיירה ליד פרנקפורט. אני אוהבת שמות ארוכים ומסורבלים שקשה לאנשים להגות. אוהבים שמתאמצים בשבילי.

– מהו האירוע שהשפיע עלייך יותר מכל? קשה לומר, היו הרבה. אני חושבת שזו תהיה תחרות צמודה בין לצעוד עם ויקי כנפו את הקילומטרים האחרונים לירושלים בזמן שהייתי כתבת רווחה בגל"צ (גם ישנתי לילה אחד באוהל של הנשים. היה סיוט… ) לבין זכרון שלי מכיתה ו' שבו מלך הכיתה רודף אחרי בחצר כי אמרתי משהו על אמא שלו. תמיד היה לי פה גדול.

– מה מעורר בך השראה ? קליפים ביו-טיוב של אנשים שלוקחים את הבן שלהם עם שיתוק המוחין למרתון ועוד דברים דביקים כאלה. מתרגשת מסיפורי חיים של אנשים.

– מהו הצליל האהוב עליך ? רעש לעיסות של חסה.

– איזה משפט שינה את חייך ? "התקבלת".

– מהי הקללה האהובה עלייך ? מעפן. אומרת את זה על כל מי שלא מוצא חן בעיני או על כל מעשה שלא מוצא חן בעיני

– אם היית קוראת מחשבות את מחשבותיו של מי היית רוצה לקרוא ? של אנשים שנתקלים בי בפעם הראשונה

– אם יכולת לשוטט בזמן, באיזו תקופה היית רוצה לבקר ? לא כל כך רחוק, הייתי רוצה לחזור לסיקסטיז. אמא שלי חוותה את התקופה הזו בתור היפית בארה"ב, יש לה תמונות עם פרחים בשיער ומבט מזוגג. כיף.

– מהי היצירה הראשונה שלך ? ציירתי הליקופטר על קיר חדר השינה של ההורים שלי בשבת בבוקר בזמן שהם ישנו. הייתי בת שלוש או ארבע. אמא שלי התעוררה והביאה לי פליק.

– עם מי היית רוצה לעבוד ? ולמה דווקא איתו ? הייתי רוצה לעבוד עם דב חנין וזהבה גלאון. להיות פוליטיקאים שמחויבים כל כך לערכים שאני מאמינה בהם ומגלמים את הערכים הללו גם בחייהם זה מרשים אותי ומרגש אותי.

– מהי המילה האהובה עלייך ? אין לי מילה אהובה.

– מהו המאכל האהוב עלייך ? פסטה

– מהם אתרי האינטרנט והבלוגים (מלבד אלה שאת לוקחת / לקחת חלק בהם) האהובים עלייך ? אני אוהבת כל מיני, בעיקר בלוגים של שירה, אופנה ופוליטיקה.

– מה מוציא אותך מדעתך ? כשמנסים לעשות לי ריגשי

– מה מצחיק אותך ? The Office

– על איזו שאלה את לא מוכנה לענות ? לא יכולה לחשוב על אחת כזו כרגע. גם לומר "אני לא מוכנה לענות על השאלה הזו" זו תשובה בעיני.

– מה מביך אותך ? כשאנשים מחמיאים לי בפני.

– מהו האלבום או השיר שהשפיע עלייך יותר מכל ? האלבום הראשון של אלאניס מוריסט שקניתי בתור נערה.

– מה הדבר המטופש ביותר שעשית ? חלקתי בחור עם חברה שלי. לא רעיון טוב.

– איך היית משפרת את העולם ? הייתי מבטלת את האפשרות לדכא קבוצות ויחידים.

– לו היו ניתנות לך שלוש משאלות מה הן היו ? 1. שלום כולל 2. עוד קצת ממון (לא הרבה, אבל כזה שיספיק לי לדירה גדולה בתל אביב ולמכונית חמודה) 3. בריאות ליקרים לי.

– מהי החולשה הכי גדולה שלך ? מתעצבנת מאד מהר

– איפה תהיי עוד 10 שנים ? מקווה שאעמוד בראש ארגון חברתי שאני מאמינה בו.

– נסחי שאלה שהיית מעוניינת לשאול את עצמך ועני עליה. למה את עונה על השאלון הזה? מאד אוהבת לדבר על עצמי. תמיד הייתי כזאת.

– מי הכי היית רוצה שיקרא את התשובות שלך לשאלון ? וואו, כל מיני אנשים שאני רוצה להיות נוכחת בחייהם למרות שאני לא.

– מי היית רוצה שיענה על השאלון הזה ? אוהד קנולר. חתיך.

אסוציאציות

-אהבה– שנים של עבודה רגשית להסרת האפקט השקרי שהוליווד הותירה בנו.
-אלוהים – כשאני מוצאת את עצמי מאמינה באלוהים סימן שאני ממש ממש זקוקה לו.
-מוות – מפחיד אותי מאד.
-כתיבה– יותר אוהבת לדבר.
-טלויזיה– פעם הייתי מכורה קטנה, היום כבר לא.
-קולנוע– עולם מופלא.
-ישראל– המולדת שלי, כאובה וסוררת ומביישת.
-משפחה – דפוקה ומאושרת.
-אושר– לגמרי.
-פוליטיקה – מדמיינת את זה בתור קריירה שלישית.
-עבודה– שייכת לז'אנר של העצלנים שהכל בא להם בקלות. מנסה להלחם בזה.
-תהילה– היו לי חודשיים של פרסום קל, אחרי שהגעתי למקום ה2 בעונה השנייה של השגריר. היום מי שמזהה אותי חושב שהייתי איתו בחטיבת ביניים בראשון.
-סקס, סמים ורוקנ'רול– בעד.
-ילדות – ירושלים.
-אינטרנט– התמכרות.
-רייטינג – בגדול מעדיפה את פנאי פלוס.
-אפרת אופנהיימר– ירושלמית לשעבר וממושקפת לשעבר.

אפרת אופנהיימר היא מנהלת מחלקת החינוך של המרכז לסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב, שחקנית ועוד דברים שנמצאים תחת השאלה "מה את עושה היום" ויאריכו את הטייטל הארוך ממילא שלה, שלא לדבר על שם המשפחה. לא יודע מה איתכם, אני זוכר שהיא השתתפה ב"שגריר".

Be Sociable, Share!
כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים (3 הצבעות, ממוצע: 5.00 מתוך 5)
Loading...
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

כתיבה ועריכה: סיני גז
צור קשר עם המחבר | כל הרשימות מאת

הוספת תגובה