השאלון The Questionnaire

כתיבה ועריכה: סיני גז By Sinai Gez

השאלון עם עומר קפלן / מאת: סיני גז

מאת • 14 בפבר, 2009 • קטגוריות: אינטרנט, אנשי אקדמיה, בלוגרים, השאלון, השאלון הראשי, טכנולוגיה, עיתונאים, תרבות
omer-kaplan

"נהגתי ממש ממש שיכור אחרי סבב פאבים ונכנסתי באוטו שחנה בדאבל-פארקינג מלא בחבר'ה בגיל שלי"

– מה אתה עושה בימים אלה ?
מנהל את פורטל הצעירים של Ynet, כותב תזה במסגרת תואר שני בתקשורת על בני נוער וכיצד הם תופסים את רשת האינטרנט, כותב בלוג אישי ושותף בעוד כמה פרויקטים שהלוואי שיכולתי לספר עליהם, אבל אז הייתי צריך להפיל את האתר.
מחוץ לעבודה יש לי מערכת יחסים מעולה עם הדס, נותן בראש בגיטר הירו ובעיקר מנסה לחוות ולהתנסות בכל מה שמגניב כל עוד יש לי את השיניים של עצמי והעור שלי גמיש ואלסטי.

– מה הבאת לנו ?
קורבן אדם, איפה להניח אותו?

– למה קוראים לך עומר ? ומה המשמעות של שם המשפחה שלך ?
הבחירה של השם שלי הייתה מבוססת על שני משתנים: הראשון, שזה יהיה שם שאי אפשר להגות במלעיל (כל האחים שלי עובדים על אותו שטאנץ בקטע הזה) והשני, שזה יהיה פשוט שם יפה. בעניין הזה אני אמנם לא אובייקטיבי, אבל אני נוטה להסכים.
הפירוש של קפלן בפולנית הוא "כהן" (והשמועות אומרות שבטורקית זה "אריה") המקור הוא הפולני, מכל מקום.

– מהו האירוע שהשפיע עליך יותר מכל?
האירוע שאליו מתייחסים אני והדס, החברה, בתוך "השבת השחורה". בעיקרו: סבב פאבים ונשיקה בת 40 דקות שהובילה, פחות או יותר, לתחילת הקשר שלנו (חמש שנים אנד קאונטינג).

– מה מעורר בך השראה ?
מבחינה סטטיסטית, כל הרעיונות הכי טובים שלי הגיעו אלי במקלחת (או בהפסקת שירותים באמצע היום בעבודה) אז אני מניח שהתשובה תהייה "מקומות היגיניים". מצד שני, כל מקום שבו אני יכול להיות מנותק יכול לעשות את העבודה.

– מהו הצליל האהוב עליך ?
הסוויש שעושה כדורסל אחרי שהוא נכנס לטבעת. יש בזה איזשהו ניצחון, קליימקס, התפרצות רגשית כזו.

– מהו המאכל האהוב עליך ?
אני ארגנטינאי, אז כל תשובה אחרת חוץ מבשר הייתה מוציאה אותי מהירושה. אבל אם לא בשר אז פיצה, איך אפשר לסרב לפיצה? יש בה את כל אבות המזון.

– אם היית קורא מחשבות את מחשבותיו של מי היית רוצה לקרוא ?
של הבוס שלי, או של המנחה ב"מי רוצה להיות מיליונר".

– אם יכולת לשוטט בזמן, באיזו תקופה היית רוצה לבקר ?
ישראל של שנות ה-60, שם דברים אמנם היו קצת יותר קשים אבל הרבה יותר פשוטים.

– מהי היצירה הראשונה שלך ?
כשהייתי בן 7 הייתי בחוג מחשבים בספרייה העירונית והצלחתי ליצור טבלה במעבד התמלילים QTEXT ולעשות ממנה דף דמות ל D&D. הייתי כל כך גאה בעצמי ששלחתי אותה להדפסה ב 100 עותקים במקום 10 (המקסימום שהיה מותר אז).

– עם מי היית רוצה לעבוד ? ולמה דווקא איתו ?
שגיא מעוז ואני חברים כבר המון שנים (על אף הפסקה בלתי נמנעת בתקופת הצבא) ושינו מגיעים מעולמות משלימים: הוא מתכנת על ואני מתעסק בתוכן. שנינו מנסים להתעדכן כל הזמן במה שקורה ומדליקים אחד את השני על דברים חדשים, יש לנו דינאמיקה מעולה.

את רז מצנע אני אמנם מכיר רק שנתיים אבל הספקנו להתחבר ברמות מאד גבוהות, ככה זה כשעובדים שני חבר'ה בחדר אחד הרבה זמן. רז הוא אלוף בשיווק וניהול והוא מחובר מאד לתחום של חדשנות ואינטרנט והכי חשוב: ברגע שאני נותן לו רעיון הוא כבר מכיר את השוק ויכול לתת לפחות שלוש חברות שימותו על הרעיון.

יום יבוא ואעבוד עם גיא, אח שלי – הוא מאמן כדורסל ואיתו יש לי חיבור מאז ומתמיד, אולי יום אחד שהוא לא יהיה עסוק בניתוחים סטטיסטים, תרגילים והעברת אימונים נמצא דרך לשלב בין העולמות.

– איזה משפט שינה את חייך ?
הייתה לי מורה לטבע בכיתה ג' בשם ורה ובאחד הימים היא הוציאה לי מחברת מהתיק שהייתה כולה מצ'וקמקת ואמרה לי "תראה, יש לזה אוזני פיל". אני חושב שהיא אחראית לעובדה שעד היום יש לי כתב נורא מסודר וכל המחברות שלי בעבודה עם לשוניות צבעוניות וקטגוריות. כנ"ל לגבי התיקיות במחשב.

בתקופה הקצת יותר עכשיווית, רז, הבוס שלי לשעבר תפס אותי לשיחה וסיפר לי סיפור שבסופו המסקנה הייתה ש"אני זה הפיתרון" ובסופו של דבר, המשפט הזה הפיל בתוכי את האסימון הניהולי.

– מהי הקללה האהובה עליך ?
אידיוט (כשזה מופנה למישהו אחר) או כססססעמק (לעצמי)

– מהי המילה האהובה עליך ?
מגניב

– מהם אתרי האינטרנט והבלוגים (מלבד אלה שאתה לוקח / לקחת חלק בהם) האהובים עליך ?
אני מתחיל כל יום בשעה וחצי של קריאה של בלוגים ואתרים ככה שזה יהיה ממש לא פייר להזכיר אתרים או בלוגים על פני אחרים. אני משער שצריך להשתמש בשאלה הזאת כדי לתת קרדיט לאתרים של חברים או בלוגים מגניבים במיוחד, אחרת כולם היו עונים Gmail.

– מה מוציא אותך מדעתך ?
שעושים לי דברים מאחרי הגב, אנשים עקשנים שלא מוכנים לקבל עצה טובה (ובחינם).

– מה מצחיק אותך ?
דברים שקורים לאנשים בטעות, מונטי פייטון.

– על איזו שאלה אתה לא מוכן לענות ?
"מתי תתחתן?"

– מה מביך אותך ?
כשאני עושה טעויות של חוסר תשומת לב בשיחה שאמורה להיות מקצועית (לדוגמא: במשך כמה חודשים חשבתי שהשם של תוסף הוורדפרס לסינון ספאם הוא Alchemist  כשלמעשה הוא היה Akismet, להגיד את זה בשיחה עם בלוגרים – זה היה מביך).

– מהו האלבום או השיר שהשפיע עליך יותר מכל ?
את האמת? אין לי אלבום או שיר שהשפיעו עלי. אין לי גם שיר אהוב או להקה אהובה ואני לא יכול לסדר אותם במצעד של עשרת הגדולים. כנ"ל לגבי סרטים וכוכבי קולנוע. אני פשוט אוהב מוזיקה ויש לי טעם מאד אקלקטי בנוגע לז'אנרים וסגנונות, כך שאף פעם לא באמת הצלחתי להחליט.

– מה הדבר המטופש ביותר שעשית ?
נהגתי ממש ממש שיכור אחרי סבב פאבים ונכנסתי באוטו שחנה בדאבל-פארקינג מלא בחבר'ה בגיל שלי. אף אחד מהם לא נפגע אבל עד היום כשאני משחזר את האירוע יש לי תחושה נוראית. מאז אין דבר כזה מבחינתי לשתות ולנהוג.

– איך היית משפר את העולם ?
מוציא ממנו בפינצטה אנשים שיש להם אינטרס לשמר את המצב כמות שהוא ולא לקחת את כולם קדימה.

– לו היו ניתנות לך שלוש משאלות מה הן היו ?
1. להיות הכי טוב בכל מה שאבחר לעשות
2. להשיג את האיזון המושלם בין עבודה לחיים אישיים
3. אהבת אמת (זה לא נשמע ממש גיי, נכון?)

– מהי החולשה הכי גדולה שלך ?
אני פשוט לא מסוגל להשאיר דברים פתוחים, בעיקר לא מחלוקות וריבים. אם קרה משהו בעבודה או במערכת יחסים אני חייב לסגור את זה עוד באותו היום אם לא זה יטריף אותי. קשה לי להכיר בעובדה שלפעמים אנשים צריכים קצת זמן להתקרר ולעבד נתונים אחרי ריב או משהו שקורה בעבודה אלא אני חייב לסגור את זה.
לזכותי ייאמר שאני ממש מנסה להשתפר עם העניין הזה.

– איפה תהיה עוד 10 שנים ?
לא יודע איפה או באיזו קונסטלציה, אבל זה בטוח יהיה בתחום הניהול ובטוח במקום שמתעסק בחדשנות ובלקדם את האינטרנט (בקיצור: מוצר ממש מגניב) ולא בתור בורג בתוך מערכת. אני לא פוסל התקדמות גם בתוך העולם האקדמי, אבל זה תלוי מאד בחווית התזה שלי.

– נסח שאלה שהיית מעוניין לשאול את עצמך וענה עליה.
– האם באטמן הוא גיבור על?
– ממש לא!

– מי היית רוצה שיענה על השאלון הזה ?
שגיא מעוז (בגלל הכתיבה) רז מצנע (בגלל הקרבה) יונתן דורטהיימר (בגלל גרמניה)

אסוציאציות

-אהבה – אושר
-אלוהים – לא בשבילי
-מוות – סבא
-כתיבה – החיים
-טלויזיה – בעיקר ספורט
-קולנוע – החשוד המיידי
-ישראל – בדרך למטה
-משפחה – פולנייה
-אושר – רגוע
-פוליטיקה – ממש לא
-עבודה – קידמה
-תהילה – יום יבוא
-סקס, סמים ורוקנ'רול – בכיף
-ילדות – עלכיפאק
-אינטרנט – מחובר
-רייטינג – מעונן חלקית
-עומר קפלן – מגניב

עומר קפלן על עומר קפלן: "עומר קפלן (25) היום מנהל תחום הצעירים ב Ynet (כותב בלוג אישי ובלוג מקצועי על בני נוער ברשת) יצא לי לעבוד בנענע ואפילו ב NetKing של פעם ובכלל, בגיל 12 קיבלתי אינטרנט במתנה ומאז אני חי בה. כותב תזה ואלוף בגיטר הירו"

Be Sociable, Share!
כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים (אין הצבעות)
Loading...
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

כתיבה ועריכה: סיני גז
צור קשר עם המחבר | כל הרשימות מאת

2 תגובות »

 1. עומר אני אחותך ואני לא ידעתי אליך את הדברים האלה
  אהה
  ד"ש מאבא

  תגובה

 2. עומר, כל הכבוד.
  אהבתי לקרוא.
  🙂

  תגובה

הוספת תגובה