- השאלון The Questionnaire - http://hasheelon.com -

השאלון עם ארז קליימן / מאת: סיני גז

"מי שמשקר לי נמחק מחיי. מוחרם. לא סולח לו"

– מה אתה עושה בימים אלה ? עושה סטנדאפ ומתמרמר שאין לי חברה לחורף.

– מהו האירוע שהשפיע עליך יותר מכל? הפעם הראשונה שהגעתי לאצטדיון קריית אליעזר למשחק של מכבי חיפה. איפשהו בתחילת שנות השמונים. הצבעים, העוצמה, הריחות, הגודל, הרעש. אהבה ראשונה לא שוכחים.

– מה מעורר בך השראה? נשים יפות.

– מהו הצליל האהוב עליך ? בחודשים האחרונים ה"פוק" כשמישהו פונה אליי בצ'ט בפייסבוק. מרגש. מישהו רוצה אותי. גם כשאני פותח איזו צנצנת עם אוכל ויש את הרעש שנוצר מהוואקום זה כיף. לא עבדו עליי. הכל תקין.

– אם היית קורא מחשבות את מחשבותיו של מי היית רוצה לקרוא? של הכלב שלי ושל כל בחורה עליי אדמות.

– מהי התמונה שהשפיעה עליך יותר מכל ? תמונה בעיתון מלפני כמה שנים. ילד פלסטינאי זורק אבן על חייל צה"ל ממרחק עשרה מטרים, והחייל עומד מולו עם הנשק, הקסדה, התחמושת והאפוד ולא יכול לעשות כלום. אין לנו סיכוי.

– אם יכולת לשוטט בזמן, באיזו תקופה היית רוצה לבקר ? הייתי רוצה להיות נוכח בגילוי האש. זה בטח היה מחזה מפחיד. בטח הם חשבו שזה איזה כוח עליון ובהתחלה ברחו. הייתי רוצה להיות הראשון שטועם את הבשר אחרי שהוא היה באש ולרוץ לספר לחבר'ה כמה זה טעים. פעם ידעו לחיות.

– איזה משפט שינה את חייך ? "ארז קליימן, ממך לא ייצא כלום". משפט שאמרה לי מורה בבי"ס בכתה ו'. עשרים שנה אחר כך פגשתי אותה במקרה בחיפה והיא אמרה לי שהיא רואה אותי כל בוקר בערוץ 2 בתכנית הבוקר ומאוד צוחקת וגאה בי. אמרתי לה "זה בזכותך המורה".

– עם מי היית רוצה לעבוד ? ולמה דווקא איתו ? הייתי רוצה לעבוד צ'רלי צ'אפלין. אני רואה אותו ובוכה. גם מצחוק וגם מהתרגשות. אני מזדהה איתו. גם אני תמיד שרדתי. איפה שלא הייתי, ברחוב, בבי"ס, בצבא. הוא עשה הכל לבד, בתנאים סוג ז' ובכל זאת יצר ניסים ונפלאות.

– מה מוציא אותך מדעתך ? זה נדוש ובנאלי אבל לתפוס משהו משקר לי. הורג אותי. גורם לי להזיע. גם חשוב לי שאותו שקרן יידע שתפסתי אותו משקר לי. לא אוהב להשאיר דברים פתוחים. מי שמשקר לי נמחק מחיי. מוחרם. לא סולח לו.

– מה מצחיק אותך ? חברי הטוב אילן קובץ' והכלב שלי, טורו.

– מה מביך אותך ? שפונים אליי כל מיני אנשים עם שקית ופנקס קבלות ברחוב ומבקשים תרומות. מרב מבוכה אני מוצא עצמי עומד מול איזה מישהו שאני לא מכיר וממלמל את המשפט "אהה..לא..תודה", כאילו הוא הציע לי בורקס.

– מה הדבר המטופש ביותר שעשית ? ברית דמים עם חבר ילדות קרוב מאוד. עדי גביסון. בערך בגיל עשר חתכנו לעצמנו ת'ורידים ביד והצמדנו ידיים, דם לדם. אני מקווה שעד לאותו מקרה אומלל הוא עשה סקס בטוח.

– איך היית משפר את העולם ? הורס אותו מהייסוד ואז מתחיל מאפס.

– לו היו ניתנות לך שלוש משאלות מה הן היו ? בריאות, אהבה, הגשמה.

– מהי החולשה הכי גדולה שלך ? חוסר סבלנות. בשנים האחרונות אני עובד על זה, מנסה להיות יותר סבלני ורגוע אבל עדיין קשה לי..אני מנדנד רגליים מצד לצד בלי הפסקה בכל מיני סיטואציות כמו חולה נפש. גם עכשיו.

– איפה תהיה עוד 10 שנים ? על הבמה ועל המסך. וגם נשוי + כמה.

– נסח שאלה שהיית מעוניין לשאול את עצמך וענה עליה. "למה עדיין לא מצאת זוגיות"? – בגדול אני לא יודע. אולי כי אני כמו ילד בחנות ממתקים שרוצה את זה..אבל אולי בעצם את זה…או את זה…לא יודע, רוצה את כל החנות. אולי כי זה בא לי בקלות אז אני לא מעריך. באמת שאני לא יודע.

– מי היית רוצה שיענה על השאלון הזה ? אבא שלי.

אסוציאציות

-אהבה – מפחיד. כואב. מדהים.
-אלוהים – שטויות. עיוורון.
-מוות – מסקרן
-כתיבה – מוזה, תחת, השקעה, עבודה.
-טלוויזיה – זבל. כלי חשוב.
-משפחה – מזל גדול. תודה.
-פוליטיקה – שקר. כסף. כוח.
-הומור – דרך חיים. התמודדות. הישרדות.
-אושר – אגדות. נסיך ונסיכה.
-סקס, סמים ורוקנ'רול – תקופות.
-ילדות – געגועים.
-ישראל – אבדון.
-עבודה – ברכה. קניות בסופר.
-אינטרנט – מצוין.
-רייטינג – איכסה. בעיה.
-ארז קליימן – חופש גדול.

ארז קליימן הוא סטנדאפיסט

Be Sociable, Share!