השאלון The Questionnaire

כתיבה ועריכה: סיני גז By Sinai Gez

השאלון עם יהונתן קלינגר / מאת: סיני גז

מאת • 27 באוק, 2008 • קטגוריות: אינטרנט, בלוגרים, שאלונים אקראיים

"אני נמצא בשלב בחיים שבו אני נהנה מכל שניה בעבודה שלי ובוחר לעבוד רק עם סטארטאפים מעניינים ולקוחות מאתגרים"

צילום: גיל לביא

מה אתה עושה בימים אלה ?
"בעיקר עריכת דין. אני נמצא בשלב בחיים שבו אני נהנה מכל שניה בעבודה שלי ובוחר לעבוד רק עם סטארטאפים מעניינים ולקוחות מאתגרים. בתחום הפוליטי אנחנו נחים מהמאבק שלנו בחוק הצנזורה, שבטח יתחדש עם פתיחת המושב בכנסת; אבל אני עסוק מספיק עם כמה הצעות חוק אחרות. לצערי, אני מתמהמה ברישום לדוקטורט ובהגשה של התזה, מה שהופך את החיים לאתגר מדי בוקר.”

מהו האירוע שהשפיע עליך יותר מכל?
"אני חושב שהיו כמה אירועים שהשפיעו עליי, אבל אחד מהאחרונים היה דווקא מותה של קרן דולב, ידידה שלי, ממחלת הסרטן. זה, ביחד עם עוד כמה אירועים, גרם לי להבין שכולנו יכולים למות ויכול להיות שאני לא אחיה לנצח; אגב, על שמה של קרן הוקמה עמותה שמסייעת לאנשים לממש את זכויותיהם הרפואיות, וחשוב מאוד לתרום לעמותה ולסייע".

מה מעורר בך השראה ?
"מוסיקה, במיוחד דברים שמאתגרים לי את האוזן. אני יכול לפעמים לשמוע שיר שיגרום לי לעצור את כל מה שאני עושה וללכת לכתוב טקסט בגללו. זה לא משנה אם זה Working Class Hero של ג'ון לנון או Sanctify של Nine Inch Nails, הצלילים עצמם עושים לי את זה.”

מהו הצליל האהוב עליך ?
"שקט, צליל שלא שמעתי כבר הרבה זמן. כמעט שנתיים יש לי טנטון באוזן ימין. בכל רגע ביום, בכל שניה שעוברת, הוא שם; הלוואי והייתי יכול להעלים אותו, אבל כיוון שכל חיי נדונתי להיות עם הצפצוף הזה, כנראה שהשקט תהיה הגאולה שלי.”

אם היית קורא מחשבות את מחשבותיו של מי היית רוצה לקרוא ?
"הייתי רוצה לקרוא את מחשבותיה של כל בחורה שנגשת אליי מדי פעם בבר ומתחילה לדבר איתי. אני ממש רע בכל המשחק הזה של הפלירטוט התל-אביבי המצוי. אני לפעמים לא מבין מתי בחורות מעוניינות ונראה לי שאני מפספס לא מעט פעמים בהם יכלתי למצוא כבר כלה. אולי בגלל זה אני עדיין לבד.”

מהי התמונה שהשפיעה עליך יותר מכל ?
"אני חושב שהחיילים הבריטיים שראיתי מתאמנים בילדותי בירושלים, הם היו נראים לי ענקיים.     “

אם יכולת לשוטט בזמן, באיזו תקופה היית רוצה לבקר ?
"הייתי רוצה לבקר, אבל רק בתור אקט תיירותי, בתקופה של העשורים לפי המהפכה הצרפתית בפריז. לדעתי הסיבה היחידה למדינה כפי שאנו רואים אותה כיום היא ההפיכה בצרפת. דווקא כאן יש עוולה היסטורי, שמהמשפט  Liberté, égalité, fraternité, ou la mort! נותרו רק הרכיבים הראשונים.”

איזה משפט שינה את חייך ?
"אני חושב שזה ישמע מאוד קיטשי, אבל אני לפעמים כזה. בשלישי בנובמבר 1995 ערכנו מסיבת יום הולדת לגיא צבר, חבר שלי עוד מימי ארגז החול, ואחרי שסיימנו לסדר את הכל למחרת בבוקר, לנקות את הבית ולדאוג שאף מרצפת לא תשאר מטונפת, שאלתי אותו אם בא לו לבוא איתי לכיכר. גיא אמר: 'לא היום, אין לי כח, יהיו עוד מספיק הפגנות עם בחורות שוות, אמנים ששרים ורבין שבא לדבר על שלום', הוא טעה. מאותו רגע אנחנו מסתכלים על דברים נתונים בתור זמניים, וגם יש לנו סיפור נהדר לספר לחבר'ה.”

עם מי היית רוצה לעבוד ? ולמה דווקא איתו ?
"אני חושב שאחד הדברים המדהימים בחיים שבחרתי לעצמי היא שאת רוב האגדות שחייתי על פיהן כבר פגשתי, לרבות הדלאי למה, ג'ון פרי בארלו ויצא לי לעבוד מול שרים, חברי כנסת וכל זה, כך שאני בעצם יכול להגיד שאני די מרוצה מההספק שהיה לי עד כה, אם הוא ימשיך ככה. הייתי מת לעבוד דווקא עם ג'ון גודמן; תאמין או לא, לכתוב תסריט לסרט שבו הוא גיבור רשע, אלים, שמנסה להתמודד עם אבדן החיים שלו, אבל זה כבר אישו אחר.”

מה מוציא אותך מדעתך ?
"אנשים איטיים, אנשים שחושבים לאט, אנשים שמדברים לאט ואנשים שלא יודעים מה הם רוצים".

מה מצחיק אותך ?
"המציאות, היא גם מה שכואב לי.”

מה מביך אותך ?
"כשבחורה יפה שואלת אותי אם אני פנוי.”

מה הדבר המטופש ביותר שעשית ?
"לעשות את סבתא מאושרת; חזרתי למלון שיכור אחרי לילה של בילויים בסאן-חוזה, קוסטה-ריקה והחלטתי שהחיים האלה ריקים מדי עבורי ושאני צריך בת-זוג. הרמתי בפחות מ24 שעות אתר שנועד למצוא אחת. האתר נכשל, וגרם לי קצת למבוכה כשמצאתי את עצמי חצי שנה לתוך מערכת יחסים כשהאתר עוד שם.”

איך היית משפר את העולם ?
"אני משפר כבר את העולם, אני עוזר להלחם בחוק הצנזורה ובחוקים שמנסים לנגוס לנו בפרטיות. אני בוחר בקפידה לקוחות שעושים טוב לעולם ומסייע להם להתקדם, אני מלמד יום בשבוע במועדון נוער בשכונת מורשה (אנחנו צריכים עוד מתנדבים, אם יש מישהו שמוכן), כשהדבר הכי טוב שאני יכול לומר הוא שהתלמידים שלימדתי כשהשתחררתי מהצבא מלמדים עכשיו את התלמידים הצעירים יותר. כבר עכשיו אני מסביר ללקוחות שלי לפעמים שהכסף שהם משלמים לי מכסה גם את העובדה שיום וחצי בשבוע אני עסוק בפעילות התנדבותית. הלוואי ולא הייתי צריך לעבוד ולעשות רק את זה ורק להתנדב, אבל צריך לשלם שכר דירה לפעמים.”

לו היו ניתנות לך שלוש משאלות מה הן היו ?
"לבטל פטנטים על תרופות והנדסת מזון, להוציא את הנשק מידיהם של רודנים ולהיות עם שתי בחורות במיטה".

מהי החולשה הכי גדולה שלך ?
"אני מאוד לא רגיש כלפי אנשים שקרובים אליי, בניגוד לזרים".

איפה תהיה עוד 10 שנים ?
"בכנסת.”

נסח שאלה שהיית מעוניין לשאול את עצמך וענה עליה
"מי לא היית רוצה שיענה על השאלון הזה? יאיר לפיד.”

מי היית רוצה שיענה על השאלון הזה ?
"דב חנין".

אסוציאציות

-אהבה
מתה.
-אלוהים
מת.
-מוות
בלתי נמנע.
-כתיבה
בשביל לחיות.
-טלויזיה
אין.
-משפחה
עבור.
-פוליטיקה
משחק.
-סקס, סמים ורוקנ'רול
תרבות.
-ילדות
הורים.
-עבודה
תשוקה.
-אינטרנט
פורנו.
-רייטינג
אמצעי.
-יהונתן קלינגר
גוגל.

יהונתן קלינגר הוא עורך דין ובלוגר

Be Sociable, Share!
כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים (אין הצבעות)
Loading...
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

כתיבה ועריכה: סיני גז
צור קשר עם המחבר | כל הרשימות מאת

3 תגובות »

  1. […] גיל לביא יהונתן קלינגר מתארח בשאלון […]

  2. […] עריכת דין   קלינגר 0 תגובות יום שלישי, 25/11/08, 12:56 יהונתן קלינגר מתארח […]

  3. יש לך הרבה מוטיבציה ולדעתי גם פוטנציאל, אני גם מקווה לראות אותך בכנסת בעשור הקרוב ומאחל לך הרבה בהצלחה

    תגובה

הוספת תגובה